Menü

RFID ÇÖZÜMLERİ

 

UHF RFID ÜRETİM VE SEVKİYAT TAKİBİ

Ürün, koli ve ya palet bazlı çipli etiketleme yaparak, zaman, maliyet ve hatalı üretim oranlarında düşüş sağlayabilirsiniz. RFID sistemleri uzak mesafeden okuma sağlayarak üretim kontrolü için personel ayırmayı gerektirmez, ürüne özel tekil bilgiler verir. Standart kullanımdaki 128 Byte’lık hafızasıyla etiketlerin içine gerekli verileri yazabilirsiniz.

UHF RFID STOK VE ENVANTER TAKİBİ

Günümüzde, stok hareketlerinin artması, ürün çeşitlerinin çoğalması ve devasa büyüklükte depoların kurulması stok yönetim sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Bu soruna çözüm olarak barkod, UHF RFID ve RTLS sistemlerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Anlık stok bilgisi alarak üretim, stok, muhasebe ve sevkiyat işlemlerini sorunsuz ve maksimum performansla gerçekleştirebilirsiniz. Deponuza veya fabrikanıza özel ücretsiz demo hizmeti sunuyoruz.

ANLIK KONUM TAKİBİ - RTLS

GPS, kapalı mekanlarda ve hassas mesafelerde takibin gerekli olduğu küçük alanlarda işlev görmemektedir. 2.4 Ghz bandında çalışan aktif RFID etiketlerle lokal bazlı anlık konum takibi (RTLS) yapabilirsiniz. Bu sayede fabrika, maden, hastane ve kapalı alanlarda personel, hasta, ürün ve demirbaşları kesin doğrulukla kontrol edebilirsiniz.

UHF RFID CANLI HAYVAN TAKİBİ

RFID Etiketler ile çiftliklerde veya hayvan meralarında hayvanlarınızın takibini yapabilir, gelişimlilerini anlık olarak kontrol edebilirsiniz. UHF ve ICAR standartlarına uyumlu LF (ISO 11784) etiketlerimiz ile hayvanlar yüksek zararlara maruz bırakmadan takip edebilir, uluslararası kuruluşlardan sertifika onayı alabilirsiniz. Ayrıca aktif RFID sistemlerimiz sayesinde anlık olarak konum takibi yapabilirsiniz.

 

 

Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.