UHF RFID Bağlantı Tipleri Nelerdir ?

Ara Bağlantı Birimleri

Barfas UHF RFID  okuyucuları  ana bilgisayarlara veya ağlara bağlanır ve verileri çeşitli yollarla iletir. Bir ağa bağlanmak okuyuculara doğrudan bir bilgisayara bağlı olmaktan daha fazla esneklik sağlar. Bunun yerine  bağlı ve kararlı bir sistem oluşturmak için diğer programlarla ve okuyucularla iletişim kurabilirler.

 

 

1) Wi-Fi

Bir ağa veya ana bilgisayara bağlanmak güçlü bir Wi-Fi bağlantısına sahip bir ortamda uygulamalar için Wi-Fi üzerinden yapılabilir. Wi-Fi bağlantısı RFID çözümleri için kablosuz ve esnek bir seçenek sunar. Uygulamanın bir ağa bağlı olması gerekiyorsa Wi-Fi ve LAN bağlantı noktaları genellikle tek seçenektir. Bir ağdaki bir RFID okuyucunun ek bir avantajı bir yazıcı veya başka bir akıllı cihazın okuyucuya bağlanmasıdır.

2) Bluetooth

Bluetooth kablonun olmadığı alanlarda okuyucunun bir ana bilgisayara bağlanmasına izin verir. Telefonlar ve tabletler gibi akıllı cihazlara bağlanmak için bluetooth seçenekleri genellikle el  terminallerinde kullanılabilir.

3-) Lan

Bir LAN veya yerel alan ağı bağlantısı bir ağa katılmak için bir Ethernet kablosu kullanır. Ağa bağlandığında okuyucu programlar ve diğer bağlı cihazlar ile etkileşime girebilir. Bir uygulamanın gereksinimleri ve Wi-Fi özellikli olmayan bir okuyucuyla bir Wi-Fi bağlantısı gerekiyorsa okuyucunun kablosuz bir köprüye bağlanabilmesi ve  okuyucunun bir Wi-Fi bağlantısına sahip olması için bir Ethernet kablosu kullanılabilir.

4)Seri portlar

Bir ana bilgisayara doğrudan bağlanmak için 9 pinli bir seri veya USB kablosu kullanır. Bir okuyucu ve ana bilgisayar ile basit uygulamalar için bir seri bağlantı optimaldir ve ek ağ özelliklerine gerek yoktur.

 

5) Yardımcı Port 

Bazı el terminalleri,  bluetooth bağlantısıyla veya akıllı telefonlarda ve tabletlerde yardımcı portu kullanarak bağlantı kurabilir. Akıllı cihaza bağlanmak için yardımcı portun kullanılması, başka bir cihaza bağlanmak için kullanılması gerektiğinde  ana cihaz için bluetooth bağlantısını serbest bırakır.

 

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas Auto ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Gaziantep olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.

 

Bir yorum bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.