Masaüstü RFID Okuyucular İçin Dört Uygulama

Düşük maliyetli  bir okuyucu gerektiren bir uygulamaya sahip olan herkes masaüstü RFID okuyucuları göz önünde bulundurması gerekmektedir.  Masaüstü okuyucular daha az güçle daha büyük UHF RFID cihazlarıyla benzer temel özelliklerinin çoğuna sahiptir. RFID için harika olacak bir uygulamanız varsa ve bütçenizi kontrol altında tutmak istiyorsanız Barfas Auto ID  ürünü olan Masaüstü UHF RFID okuyucuya bakınız. Size bir masaüstü Okuyucunun özellikleri hakkında bir fikir vermek için aşağıda dört genel uygulamayı listeledik.

Yarış Zamanlayıcısı

Yarış önlükleriniz için  RFID çipleri satın aldığınızda etiketleri önlüklere yapıştırmadan önce kodlamanız gerekir. Tabii ağır endüstriyel okuyucular  görevini yapıyor. Peki ya daha küçük kullanımı kolay bir  okuyucu? İşte burada masaüstü RFID okuyucuları devreye giriyor. Küçük bir okuyucu, etiketleri masaüstünüzün rahatlığından nispeten daha hızlı bir şekilde kodlamanıza yardımcı olur. Yarış gününde bu okuyucular küçük ve çok yönlü olduğundan  kodlanmış önlüklere ihtiyaç duyan son dakika girişleri için yarışlara taşınırlar.

Dosya Takibi

Bu RFID uygulaması hakkında pek bir şey bilmeyenler için ofislerdeki belgeleri, dosyaları ve diğer kayıtları izlemek için ıslak dolgu kullanılır. Binlerce veya yüz binlerce belgeye sahip bir hukuk bürosunda iseniz   hassas belgeler yığınını yönetmek oldukça zahmetlidir. Dosyaları bulmak için günler ayırmak yerine  UHF RFID etiketleriniz  belgeler üzerine yapıştırın ve bir masaüstü  RFID okuyucu ile kodlayın. Bu okuyucu son derece küçük ve çevik olduğu için ofis ortamında gerçekten kullanışlı oluyor.

Satış Noktası (POS)

Satış noktası  Masaüstü okuyucuları için bir başka hızlı ve kolay kullanımlıdır.  Perakendecilik ortamlarında küçük bir okuyucu  mağazadan çıkan eşyaları  kayıt altına almak için masaüstünde veya tezgahta tutmak için mükemmeldir. Okuyucular nispeten ucuz olduğu için normal günlük işlemlere müdahale edebilecek olan tezgahta el tipi veya sabit okuyucular bulundurmaktan daha kolay ve daha uygun maliyetlidir. İnsanlar bir sürü etiketli öğeyi teslim aldıklarında  masaüstü okuyucu entegre bir anten sayesinde hepsini okuyacak.

 

Malzeme Takibi

Aletlerinizi  depo gibi uygun bir yerde saklarsanız bir masaüstü  okuyucu ve bazı RFID etiketleri öğelerinizi takip etmenize yardımcı olur. Aletler, kolay erişim için masaüstü okuyucusuna takılabilir. Masaüstü okuyucular  iyi bir okuma aralığına sahiptir. Ayrıca çalışanların araçları kontrol ettiği bir RFID sistemi geliştirebilirsiniz.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas Auto ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Gaziantep olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.

 

 

 

Bir yorum bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.